Здійснення мрії

Не кожного дня здійснюються мрії, тому є бажання розповісти читачам сайту про здійснення моєї дитячої шахової мрії.
Зробимо це фотооглядом з невеликими коментарями.
Березень 2012 р. – неофіційна “Чуднівська вежа”

Жовтень 2013 р. 1 офіційна “Чуднівська вежа”
Голова районної державної адміністрації Максим Юрійович Самчик відкриває змагання та повідомляє про офіційне створення Чуднівської шахової школи.

Міський голова Іван Йосипович Розводовський вручає чуднівський подарунок ветерану шахів Житомирщини Леоніду Моісеєвичу Новофастовському
Слово має президент Федерації шахів Житомирської області, Артем Миколайович Сачук. На той момент ще не зіпсований політикою і без “багажу” шкоди розвитку шахам Чуднівського району. Йому ж вручено подарунок 5-кілограмову щуку.
Ось і моя скромна персона на турнірі (Андрій Штукун – керівник шахового гуртка Чуднівського РБШ). Мав необережність дати обіцянку в кабінеті голови РДА, що чуднівська шахова школа стане кращою в області. 4 роки життя пішло на те, щоб обіцянку виконати. Відразу відмічу, що з’явились шахи в районі і я сюди потрапив завдяки Анатолію Володимировичу М’якушку (дідусь Ярослава Новицького, неодноразового чемпіона області), котрий свого часу 10 років служив на Чуднівщині.
Як корабель запустиш – так і попливе. В Чуднові з самого початку змагання проводились на найвищому організаційному рівні.
Якщо переглянути змагання тих часів, то можна багато цікавих постатей сучасних шахів зустріти.
Наприклад “людина року шахів м.Житомир 2017″, хоча ця звістка для шахістів була як “сніг на голову”, ніхто не знав, що такий титул десь надається і що можна виставляти кандидатури. Та і думку шахістів ніхто не питав. Ігор Випханюк.
Тренер ДЮСШ №1 м.Житомир, котрий через місяць покинув наш світ. Світла пам’ять… Казимір Юліанович Венгловський. (на фото зліва)
Майбутній чемпіон України, Кирил Волотовський
Найсильніший шахіст Житомирщини серед дітей в останні роки, Дмитро Осадчук
Талановита журналістка, котра на жаль покинула Україну та проживає в США, Даша Кулага

Після проведення “Чуднівської вежі”, розпочались трудові будні. Шаховий клуб був у кращих традиціях занепаду від Радянського Союзу. Збереглось лише 2 фотографії.
Пройшло 4 роки плідної праці з того часу і клуб змінив “базування”, ставши з клубу радянського зразка клубом в кращих європейських традиціях. Хоча ззовні про це не скажеш.
Будівля Чуднівського районного Будинку школяра.
Зовнішні вікна і криша шахового клубу. 
Літом, під час серйозного дощу, вже стеля клубу протікала. Технічний працівник після того підправив шифер. Наскільки цей ремонт був серйозним покаже лише час…
Таку картину можна спостерігати при вході в будівлю напротязі останніх 4-х місяців. Якщо ви запитаєте, коли цей недолік буде виправлено? Що ж, перед наступною “Чуднівською вежею”, коли міський голова прийде і побачить особисто цю картину. Зробить розгон і нагоняй всім хто потрапить йому на очі, тоді картина зміниться. Корінні чуднівчани не звикли регулярно проявляти особисту ініціативу.
На початку літа було замінено двері шахового клубу. Надпис “шаховий гурток” нехай вас не смущає. Слово “гурток” наклеєно поверх слова “клуб” за вказівкою директора. Якщо в майбутньому після створення Чуднівської громади трохи “непотрібного мусору” відійде в минуле, то сучасна табличка “шаховий клуб” повернеться на своє місце.
Наразі шаховий клуб має наступний вигляд
Портрети чемпіонів світу, замовлені з Києва у мами Верем’юк Вероніки дуже гармонійно увійшли до загальної тематики.
Стенди замовлені в Житомирі на поліграфічній фірмі Григорія Романовича Ратнера виконані по вищому стандарту.
Сучасна вішалка, котра займає мінімум місця гармонійно вписується в сучасний світовий тренд. Суть якого заключається в тому, що світ “упрощається”, взяти хоча б спілкування молоді в соцмережах – “норм”, “дяк”, “окі” і так далі.
Сучасна шафа, виконана професіоналом своєї справи Сергієм Бойком, син якого входить до еліти обласних шахів.
Розстановка інтер’єру в шафі це звісно справа смаку. Наразі там все так

Незабаром завдяки депутату районної ради Ігорю Падуряну шаховий клуб отримає мультимедійний проектор. Відповідно на вікна були замовлені ролети, котрі також у відповідності із сучасним трендом займають мінімум місця.
Самі вікна також сучасні
Інтер’єр звісно також справа смаку, проте загальний стиль витримано…
Для шахістів найсуттєвіше те, за чим вони проводять найбільше часу. Т ут також все по євростандартах.

Подарункові стенди з чемпіонами та чемпіонками світу від Анатолія Володимировича М’якушка.
Скоро буде внесено заключні штрихи. Придбано полотно до проектора та проекційний стіл.
Для шахістів повідомляємо, що 2 етап серії Чуднівського району пройде 28-29 жовтня. А 16-17 грудня буде Турнір до Дня народження тренера Андрія Штукуна. Запрошуємо всіх бажаючих.

Advertisements

2 thoughts on “Здійснення мрії

  1. Дякую. Цікавий матеріал, який може служити прикладом для багатьох, хоча є ще недоліки і багато над чим працювати. Хотілося би побажати Чуднівській шаховій школі дати світові якомога більше майбутніх гросмейстерів і майстрів спорту. На жаль, на даний час у всій Житомирській області лише один гросмейстер, та й той, не витримавши, перебрався до Москви. Треба виправляти цю не зовсім приємну ситуацію. Успіхів!

    Подобається

  2. Дякую вам за ваш коментар. Я особисто розумію шахи на рівні “кандидат у майстри”, тому не можу цього пообіцяти. Микола Боднар мені сказав, що на який рейтинг граю, до такого відповідно зможу й учнів довести.
    Цікаво, що з мене в Чуднові ніхто не вимагає шахістів високої кваліфікації, мого безпосереднього керівника цікавить лише масовість. А в місті лише 2 школи, навіть Магнус Карлсен мабуть не набрав би на регулярну основу 60 дітей (котрі мають в мене бути за словами директора на мою скромну зарплату 150$). Тому я змушений один день в тиждень ще їздити в село в районі і там проводити заняття.
    Тут важливо інше, що сам шаховий процес у місті є, і всі хто мають до нього відношення задоволені.

    Подобається

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s