«Чуднівська Вежа – 2017». Звіт

12-14 травня 2017 р. у приміщенні районного Будинку школяра м.Чуднів пройшов 7-й традиційний фестиваль шахів «Чуднівська вежа». Фестиваль цього разу мав статус неофіційного Чемпіонату Житомирської області зі швидких та блискавичних шахів.
Плюси «Чуднівської вежі»:    
 1. Змагання мали високий призовий фонд 11000 грн, кубки, медалі та грамоти;
 2. Під час гри працював професійний фотограф;
 3. Учасники традиційно пригощались місцевою стравою «книші по-чуднівськи» + солодкий стіл;
 4. На протязі фестивалю кожного дня учасники отримували солодку воду;
 5. Учасники бліц-турніру відмічені пам’ятними значками з логотипом фестивалю;
 6. Гра проходила на сучасному шаховому інвентарі (шахи «Staunton» та електронні годинники) в прекрасно оформленому сучасному залі;
 7. Під час змагань записувалась передача обласного радіо та знімались на відео окремі партії;
 8. Всі турніри проводились з обрахунком рейтингу Житомирської області, а дорослі турніри і з обрахунком міжнародного рейтингу з бліцу та рапіду.
Прекрасне свято шахів стало можливим завдяки наступним небайдужим людям та організаціям:
 • Шаховий гетьман Чуднівщини, депутат районної ради від Аграрної партії: Петро Олександрович Іщук;

 • Міський голова м.Чуднів: Іван Йосипович Розводовський;

 • Депутат районної ради від Радикальної партії: Сергій Михайлович Костяков;

 • Директор приватного підприємства «РЕАЛ – ТП»: Палат Реджеп Алі;
 • Генеральний директор ТОВ «ПАЛАТ – ЛІС»: Палат Мехмед Алі;
 • Директор селянського господарства «Дружба»: Ігор Миколайович Гончарук;
 • Директор ТОВ «Агроінвестконтакт»: Вальтер Єсайович Чедія;
 • Директор КП «Чуднівська ЦРА №65: Валентин Антонович Куліківський;
 • Лісничий Чуднівського лісництва: Омельчук Віктор Миколайович;
 • Лісничий Чуднівського лісництва АПК Романівського лісхозу: Карен А.Арутюнян;
 • Голова фермерського господарства «Іващенко»: Тетяна Федорівна Іващенко;
 • Генеральний директор ТОВ «Укрінагропром»: Світлана Василівна Завальна;
 • Кафе «Карамель», с.Вільшанка (за пригощання учасників «книшами по чуднівськи);
 • Підприємець м.Житомир: Вепхвиа Індикоєвич Кварацхеліа;

 • Житомирський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», в особі директора Адама Івановича Хільченка.
Окремо на фестивалі вручено подяки від імені шахової спільноти Житомирщини людям, завдяки яким в Чуднівському районі, за 3.5 роки існування шахового клубу, неодноразово проводились шахові ініціативи високого рівня: 7 разів всеукраїнський фестиваль «Чуднівська вежа», фінал серії Гран-Прі 2016 «Ліга чемпіонів», 2 рази літні навчально-тренувальні збори на базі табору «Корчагінець» в с.Троща; змагання до Дня м.Чуднів та новорічні турніри. Подяки «за високий внесок у розвиток шахів області» та підтримку спортивних ініціатив» вручено:
Таким чином, від імені рядових шахістів Житомирщини виражена вдячність людям, завдяки серйозній підтримці яких шахи області розвиваються стрімкими темпами.
На відкритті учасників вітали міський голова Іван Йосипович Розводовський та голова районної ради Павло Павлович Домашенко. Міська та районна влада побажали всім учасникам яскравої, творчої гри та високих спортивних досягнень. Відмічено, що Чуднів завжди радий приймати шахістів з різних куточків України.
Традиційно широкою була географія змагань. Участь взяли 120 шахістів з федерації Угорщини та 9 областей України (19 населених пунктів): Житомирська (Житомир, Малин, Бердичів, смт Гришківці, Чуднів, Іванопіль, Вільшанка), Хмельницька (Старокостянтинів, Полонне, Шепетівка, Красилів), Київська (Київ, Ірпінь), Дніпропетровська (Дніпро), Чернівецька (Іллінці), Сумська (Шостка), Рівненська (Острог), Тернопільська (Тернопіль), Черкаська (Черкаси).
Після церемонії відкриття розпочалась безкомпромісна турнірна боротьба. Перейдемо до технічних результатів.
Чемпіонат області з бліцу
Чемпіонат проводився за швейцарською системою, 9 спарених турів (суперники грають між собою 2 партії: 1-білими, 1-чорними) з контролем часу 3 хв + 2 сек/хід. В рамках турніру знімались на відео партії лідерів, очікуйте їх незабаром на нашому сайті.
OPEN-турнір
В турнірі взяли участь 18 учасників.
Чемпіоном Житомирської області з бліцу серед дорослих став майстер спорту, чемпіон серії Гран-Прі 2016 року, Олег Поліщук (Старокостянтинів). Гість з Хмельницької області набрав 15 очок із 18 можливих.

Срібна медаль у Казакова Максима (Київ), 14 очок.

Бронза у майстра спорту Бабія Ігоря (Дніпро), 12.5 очок. Ігор зазначив, що регулярно з інтересом читає матеріали сайту «шахова паралель» та похвалив адміністратора сайту Іванішена Юрія за чудово оформлений шаховий портал.

Турнірна таблиця

Дитячий турнір
В турнірі взяли участь 27 учасників.
В блискавичних шахах проходив лише один дитячий турнір у віковій категорії до 12 років, оскільки легко було передбачити, що тренери дітей до бліцу не привчають, відповідно багато учасників на блискавичні шахи не приїде.
Чемпіоном області став Новицький Ярослав (Житомир), 17 очок із 18 можливих. Більш ніж впевнена турнірна перемога житомирянина в своїй віковій категорії.

Срібло – Кустра Владислав (Тернопіль), 15.5 очок.

Бронза – Бойко Максим (Чуднів), 12.5 очок.

Інформація для всіх читачів сайту: 07 червня 2017 року одному з кращих шахістів області Бойку Максиму виповняється 10 років. У Чуднові традиційно пройде Турнір до Дня народження. Запрошуються всі бажаючі. Початок о 11.00 год. Можливий гандикап-турнір або звичайний з обрахунком рейтингу Житомирської області.
Турнірна таблиця

Чемпіонат області з рапіду
Чемпіонат проводився за швейцарською системою, 9 турів. Контроль часу: 25 хвилин + 10 сек/хід. Залік балів проходив за футбольною системою: перемога – 3 бали, нічия – 1. Дана система зробила змагання більш видовищними, та підвищила турнірну інтригу.
OPEN-турнір
В турнірі взяли участь 21 учасник.
Чемпіоном області став Сергій Охріменко (Житомир), 21 бал із 27 можливих. Гравець який часто грає внічию змушений був футбольною системою проявляти активність; як наслідок продемонстрував свій високий рівень гри і завоював кубок турніру.

Срібна медаль – Черних Володимир (Київ), 19 балів.

Бронза – Ревуцький Володимир (Житомир), 17 балів.

Турнірна таблиця

Ізюминкою даного турніру стала зустріч між майстрами спорту Ревуцьким Володимиром та Поліщуком Олегом. В світлі історії з «Ведмежим судом» (Ссилка), котра була детально описана на нашому сайті дана партія має особливий колорит. Організатори зняли історичну зустріч на відео і пропонують увазі читачів сайту: 
Дитячий турнір А (до 16 років)
В турнірі зіграли 22 учасники.
Чемпіоном області, не без пригод, став фаворит Осадчук Дмитро (Малин), 20 балів. В передостанньому турі Діма програв і якби Артем Лудіщев виграв партію заключного туру, то саме б він був чемпіоном. Проте як каже відомий афоризм «щастить сильнішим», тому наші вітання Чемпіону Житомирщини з рапіду до 16 років.

Срібна медаль – Кустра Владислав (Тернопіль), 19 балів. Наші вітання шахісту з Тернополя, котрий став срібним призером Житомирщини і з бліцу, і з рапіду.

А ось бронзовий призер Снігур Олег (Чуднів), 19 балів є справжньою сенсацією. Інакше як ще назвати результат чуднівчанина, котрий рік не ходив на шахи, проте в заключних турах впевнено виграв двох найсильніших шахістів області, «без п’яти хвилин кандидатів у майстри», Осадчука Дмитра та Лудіщева Артема? Наші вітання Олегу.

Кращий результат серед дівчат – Ратнер Крістіна (Житомир).

Турнірна таблиця

Дитячий турнір Б (до 10 років)
В турнірі зіграли 32 юних шахісти.
Чемпіоном області впевнено став Бойко Максим (Чуднів), 25 очок із 27 можливих. Цікавий факт: цієї весни Макс виграє вже третій турнір (березень – “Меморіал О.Кравченка”, м.Коростишів; квітень – “Гришковецька корона”, смт Гришківці; травень – “Чуднівська вежа”), причому у всіх турнірах юний чемпіон втрачає лише по 0.5 очка. Щирі вітання батькам юнака, маємо сподівання, що не за горами виконання 1 спортивного розряду.
Срібна медаль – Громов Максим (Житомир), 21 бал. 1-2 місця є дзеркальним відображенням фестивалю «Гришковецька корона».

Бронза – Раздобурдін Нікіта (Чуднів), 20 балів.

Кращий результат серед дівчат – Петренко Марина (Житомир).

Турнірна таблиця

На церемонії нагородження дуже душевно і по-людськи вітав призерів шаховий гетьман Петро Олександрович Іщук. Нехай Бог дає побільше здоров’я таким людям.
Несподівано для всіх на закриття турніру прибув президент Федерації шахів Житомирської області Артем Миколайович Сачук. Несподівано, оскільки він відмовив організаторам у наданні годинників на проведення фестивалю в зв’язку з тим, що до змагань допущено Поліщука Олега. Президент відмітив, що чуднівська земля є для нього небайдужою, оскільки два його діди визволяли цю землю від загарбників у війні; також прийняв участь у нагородженні призерів.
Призери були відмічені кубками, грамотами, медалями та грошовими преміями від спонсорів фестивалю.

Загалом фестиваль було проведено на високому організаційному рівні. Він був яскравим за оформленням, душевним завдяки гостинності влади та почесних гостей, спортивним та інтригуючим за спортивною боротьбою.
Окрема подяка від організаторів судді Рівненської області, Миколі Олексійовичу Колюху

організатору м.Шепетівка, Петру Степановичу Березі .

керівнику гуртків Чуднівського РБШ, Оксані Володимирівні Шиманській

Стосовно майбутніх змагань Чуднівщини, запрошуємо 7 червня всіх бажаючих шахістів на 11.00 год на Турнір до Дня народження Максима Бойка. А в серпні планується втретє проведення літніх навчально-тренувальних зборів та паралельного турніру у таборі «Корчагінець».
До нових зустрічей на Чуднівській землі.
З повагою, організатори.

Повна фотогалерея фестивалю: ТУТ

Advertisements

4 thoughts on “«Чуднівська Вежа – 2017». Звіт

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s