Феєрверк успіхів Чуднівської шахової школи

Якщо щастя до цих пір не прийшло до вас, значить воно велике і йде маленькими кроками.
Даним жартом хочеться помітити лавину успіхів юних чуднівчан у дитячих шахових турнірах Житомирської області. Коли у жовтні 2013-го року починаючий тренер шахів Андрій Штукун знаходився у кабінеті голови райдержадміністрації Максима Юрійовича Самчика, він мав необережність сказати, що чуднівська шахова школа стане однією з найсильніших на Житомирщині. Як говорить народна мудрість: «говорити – не мішки носити», тому після того як шаховий гурток при районному Будинку школяра було створено довелось задуматись над тим, як зробити цю непросту обіцянку реальною. Адже на Житомирщині є серйозна конкуренція: м.Житомир, де працюють дитячо-юнацька спортивна школа №1 (5 тренерів), шахові клуби «Дебют» та «Ровесник» (тренер, між іншим уродженець Чуднова, Леонід Моісеєвич Новофастовський), 1.5 роки як з’явилась приватна шахова школа «Інтелект» (головний тренер діючий і неодноразовий чемпіон Житомирської області, майстер спорту Ігор Випханюк), м.Коростишів, чия шахова школа відмічала не так давно 50-річний ювілей (3 тренери), м.Малин (2 тренери), м.Бердичів.
І ось Чуднів, де раніше ніколи не було шахового гуртка. Починаючому, молодому тренеру надано «зелене світло» і вперед – штурмуй обласні горизонти. Першочерговим завданням було оновити старий клас і зробити там сучасний ремонт. Попрацювавши літом аніматором за кордоном, необхідні гроші було зароблено і після ремонту клуб прийняв сучасний вигляд. Звісно хотілось би ще нові меблі та двері поставити в шаховому класі, проте на це вже ресурсів не вистачило. Для правильного викладання шахів довелось прочитати немало шахових книг, знайти найбільш зрозумілі та необхідні серед них і вже за ними проводити заняття. В грудні 2015 року завдяки матеріальній підтримці депутатів районної ради Костякова С.М. та Іщука П.О. пройдено тренерські курси по підвищенню кваліфікації в м.Київ з врученням свідоцтва державного зразка. Завдяки районній владі вирішено питання і з проживанням тренера, оскільки в якийсь момент ця проблема була надто актуальною.
А далі коли тренувальний процес було поставлено на правильні рейки виникла необхідність у проведенні змагань високого рівня в місті для того щоб чуднівчани змагались з представниками багатьох інших міст та областей України і таким чином могли швидко прогресувати як спортсмени. За 3.5 роки існування шахового осередку Чуднова було проведено 6 разів всеукраїнський фестиваль «Чуднівська вежа», двічі влітку проходили навчально-тренувальні збори на базі табору «Корчагінець» в с.Троща, у грудні 2016 року наше місто приймало фінал обласної серії Гран-Прі «Ліга чемпіонів», неодноразово проводились змагання до Дня міста, новорічні турніри, турніри до Дня народження юних гуртківців. Окрім того, що дані змагання розвивали дітей нашого району, вони внесли свій потужний вклад у розвиток шахів Житомирської області. Висловлюємо глибоку подяку і вдячність людям без котрих шахи міста не змогли б продвинутись стрімко до того рівня, котрий досягнено. А саме:
 • міський голова, Іван Йосипович Розводовський;
 • шаховий гетьман району, депутат районної ради, Петро Олександрович Іщук;
 • директор селянського господарства «Дружба», Ігор Миколайович Гончарук;
 • депутат районної ради, Сергій Михайлович Костяков;
 • директор спиртового заводу, Владислав В’ячеславович Лаврухін;
 • лісничий Чуднівського лісництва, Карен А. Арутюнян;
 • голова фермерського господарства «Іващенко», Тетяна Федорівна Іващенко;
 • директор ПП «РЕАЛ-ТП», Палат Реджеп Алі;
 • генеральний директор ТОВ «ПАЛАТ-ЛІС», Палат Мехмед Алі;
 • директор ТОВ «Агроінвестконтакт», Вальтер Єсайович Чедія;
 • директор КП «Чуднівська ЦРА №65», Валентин Антонович Куліківський;
 • голова районної ради, Павло Павлович Домашенко;
 • голова РДА, Петро Іванович Яригін;
 • відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА в особі начальника Аліни Вікторівни Свідан та заступника Сергія Петровича Брайона.
Як видно з переліченого списку шахам міста надано надзвичайно серйозну підтримку і як наслідок «кількість переростає в якість». Перелічимо високі досягнення чуднівчан на протязі останнього року:
Березень 2016 рік – м.Малин, традиційний фестиваль “Малинська весна”. Дитячий турнір до 10 років: Андрієвський Ярослав – 3 місце при 41 учаснику.

Травень 2016 рік – смт Гришківці, Бердичівський р-н. 1-й фестиваль “Гришковецька корона”. В дитячому турнірі Б до 10 років грало 53 учасники. Чуднів завоював 1-2 місця – Андрієвський Ярослав (1 місце), Іващенко Ярослав (2 місце). Команда м.Чуднів 1 місце в загальнокомандному заліку; 

Серпень 2016 рік – с.Троща, Чуднівський р-н. 4 етап Гран-Прі «Юний корчагінець». Андрієвський Ярослав1 місце бліц-турніру, Іващенко Ярослав1 місце в класичних шахах;

Листопад 2016 рік – м.Житомир. Півфінал Чемпіонату України до 12 років. Грає 112 учасників зі всієї України. Іващенко Ярослав5 очок з 9, виконує 1 спортивний розряд; 2-й результат з представників Житомирської області;

Грудень 2016 рік – м.Чуднів. Фінал серії Гран-Прі 2016 Житомирської області з шахів «Ліга чемпіонів». Іващенко Ярослав2 місце, Андрієвський Ярослав3 місце;

05 березня 2017 р. – м.Коростишів, «Меморіал О.Кравченка». 52 учасники. Бойко Максим1 місце, 6.5 очок із 7 можливих;

10-12 березня 2017 р. – м.Малин, традиційний фестиваль «Малинська весна». Дитячий турнір до 10 років: Галанзовський Ілля1 місце з 44 учасників. Команда м.Чуднів (Андрієвський Ярослав, Бойко Максим, Раздобурдін Нікіта) – 1 місце в загальнокомандному заліку;

25-27 березня 2017 р. – м.Житомир, Чемпіонат Житомирської області до 10 років, 54 учасники. Раздобурдін Нікіта2 місце і срібна медаль, 7 очок із 9;

01-02 квітня 2017 р. – смт Гришківці, Бердичівський р-н. 2-й фестиваль шахів «Гришковецька корона». Дитячий турнір до 10 років, 49 учасників. Бойко Максим1 місце, 8.5 очок із 9 можливих.

З пам’ятних результатів варто пригадати 1 місце Снігура Олега на етапі Рівненської області з шахів в м.Здолбунів, 3 місце у фіналі серії Гран-Прі 2014 року.

Як видно з перелічених результатів Чуднівська шахова школа по праву займає високе місце в дитячих шахах Житомирщини. Звісно, за 3.5 роки існування школи, в дорослих турнірах ще рано претендувати чуднівчанам на серйозні досягнення, проте якщо шахи витримають ту ж саму лінію, котра є наразі, то не за горами високі результати і в наступних вікових категоріях.
12-14 травня наше місто в черговий раз буде приймати шахістів з багатьох міст та областей України на традиційному фестивалі «Чуднівська вежа», котрий цього разу буде неофіційним Чемпіонатом Житомирської області зі швидких та блискавичних шахів. Запрошуємо всіх жителів міста відвідати особисто фестиваль, вболівати за наших. Цього разу юні чуднівчани вже є фаворитами своїх турнірів.
Вітаємо читачів газети з настанням весни. Бажаємо приємного, позитивного, весняного настрою і здійснення планів та задумів.
Автор статті, тренер шахів РБШ Андрій Штукун.
Advertisements

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s