Гришковецька корона 2017. Звіт

 01-02 квітня 2017 року в смт Гришківці, Бердичівського району пройшов ІІ фестиваль шахів «Гришковецька корона». Фестиваль проводився у приміщенні Гришковецької гімназії і був присвячений пам’яті почесного громадянина м.Бердичів Леона Романовича Ліпецького.
Леон Романович багато років працював директором Бердичівського пивоварного заводу, а життєвий шлях його обірвався на 81-му році життя 02 квітня 2016 року. Пам’ять відомої людини на відкритті змагань було вшановано хвилиною мовчання.
Від імені шахової спільноти виражаємо щиру подяку людям, котрі підтримали організаторів та допомогли у проведенні прекрасного свята шахів. А саме:
 • Володимир Леонович Ліпецький, син Леона Романовича, директор Бердичівського пивзаводу;

 • Галина Миколаївна Галущак, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Бердичівської РДА;

 • Тетяна Володимирівна Наумчук, перший заступник голови РДА;

 • Максим Юрійович Самчик, голова Бердичівської районної ради;

 • Володимир Іванович Вержибок, директор Гришковецької гімназії;

 • Лариса Станіславівна Колосінська, організатор фестивалю;

 • Артем Миколайович Сачук, президент Федерації шахів Житомирської області;

 • Юрій Анатолійович Петренко, суддя змагань.

Щира подяка вищезазначеним людям. Завдяки Вам фестиваль «Гришковецька корона» пройшов на високому організаційному рівні, а учасники змагань, в переважній більшості діти на 2 дні погрузились в атмосферу європейського свята шахів.
Учасники фестивалю отримали наступні переваги:
 1. Змагались у шахових турнірах по віковим категоріям за високі призи, яскраві грамоти, кубки та медалі. Також результати змагань будуть обраховані на рейтинг Житомирської області з шахів;
 2. Є можливість скачати професійні фото з фестивалю в офіційній групі сайту на vk.com (посилання);
 3. Пригощались в перший день солодощами із солодкого столу, котрий був запланований між турами;
 4. Взяли участь в екскурсії до Бердичівської фортеці та музею м.Бердичів.
Зареєструвались на участь 107 учасників з 7 областей України, 16 містЖитомирська (Чуднів, Житомир, Коростишів, Малин, Бердичів, Гришківці), Хмельницька (Полонне, Хмельницький, Красилів, Старокостянтинів), Київська (Київ, Біла Церква), Одеська (Кодима), Вінницька (Вінниця), Чернігівська (Чернігів), Львівська (Червоноград).

 

«Ложка дьогтю в бочці меду»: На відкритті змагань головний суддя чітко оголосив всім учасникам про обов’язок шахіста повідомити після партії результат судді свого турніру; якщо ж тур завершиться, а суддя не буде знати результату, тоді проставляється результат 0-0. В перший ігровий день в дитячому турнірі А (до 16 років) двічі виникала ситуація, коли тур завершився, а результат пари невідомий. Відповідно проставлявсь результат 0-0 і робилось жеребкування наступного туру. Киянин Саша Ушаков після такої ситуації отримав корисний урок і «нагоняй» від свого тренера Олександра Івановича Рибченка. Інша ситуація виникла з Дмитром Бурилком (м.Коростишів), котрий не повідомив результат і отримав нуль. Замість того, щоб як справжній спортсмен, шукати причини в собі та своїй поведінці представники Коростишева почали звинувачувати в цій ситуації суддів. Батько шахіста, Валентин Бурилко в суботу ввечері розпочав писати гучні пости у соціальній мережі facebook:
«Фух! Я щоб сьогодні був в гришківцях, я б усім розповів про Неповагу до Дітей і про відношення до Дітей на турнірі в гришківцях… ви пишете що треба дітей заохочувати до шахів ЧИМ???? Грошима і призами?!?!? Дітей????? Мені шкода ваших дітей…
відношення ваше до дітей є НЕлюдське але мабуть професійне, але воно нічим зовсім не відрізняється від вашого сьогоднішнього відношення до моєї дитини! теж все було в рамках правил згідно регламенту але! записати нуль дитині яка виграла партію! Та хіба тренера не було щоб спитати? Та хіба дітей там у вас у турнірі тисяча? По людськи… вам то не відомо… можливо написав не дуже, але написано все у відчуттях…
Дуже прошу всіх друзів поділитися і полайкати! Реальна несправедлива справедливість. Але просто нелюдське відношення до дітей на турнірі в гришківцях.
я злий… мій Дімас найкращий, хоч і не супермегачемпіон, але… він хороший шахіст… шахіст 9 років з 14-ти і він моя МРІЯ….. ВІН МІЙ СУПЕРМЕГАЧЕМПІОН…» 
Андрій Штукун, головний суддя фестивалю: «В даній ситуації судді поступили згідно правил. На відкритті фестивалю, я особисто у мікрофон чітко всім учасникам оголосив, що в подібній ситуації буде саме такий наслідок. Шахіст Дмитро Бурилко підтвердив, що він з цим був ознайомлений. Мене дивує поведінка коростишівських тренерів, котрі замість того щоб заспокоїти батька і пояснити йому, що все було зроблено згідно правил допустили до того, що він на другий день приїхав з Коростишева в Гришківці щоб сказати мені особисто: «Як суддя ви праві, а як людина г…но». Після цієї фрази я сказав йому, що перероблю жеребкування і поверну втрачений бал при умові, що більше ніколи на змаганнях, котрі я провожу його сина не буде. Пан Валентин на це погодився, жеребкування було перероблено і бал шахісту повернено.
Ситуація тим цікавіша, що це не 6-річна дитина потрапила в таку ситуацію, а 14-річний першорозрядник, котрий вже неодноразово грав у багатьох турнірах. Я своє слово стримав і маю надію, що емоційний батько теж свою частину угоди виконає. Бажаю успіхів Дімі Бурилку в його подальшій шаховій кар’єрі, проте до тих змагань, котрі я провожу він більше допущеним не буде».
Змагання проводились за швейцарською системою у 9 турів. Контроль часу: 30 хвилин + 2 сек/хід. Даний контроль став можливим завдяки електронним годинникам DGT 2010 наданим президентом ФШЖО Артемом Миколайовичем Сачуком. Хочеться відмітити реальну заслугу федерації на благо районних осередків. На цих годинниках вже проводились змагання не лише Житомира, а й Чуднова, Малина, Бердичева, Гришківці. Реальний позитивний крок федерації на розвиток шахів Житомирської області, а не лише обласного центру! Дякуємо А.М. Сачуку за таку підтримку.
Дитячий турнір Б (до 10 років)
В турнірі зіграли 49 учасників. Житомирська область не підпустила до «чемпіонського олімпу» (1-3 місця) шахістів інших областей.
Чемпіон турніру Бойко Максим (Чуднів) більш ніж впевнено виграв турнір, набравши 8.5 очок із 9 можливих! Макс вдруге демонструє найвищий результат, так само місяць тому в м. Коростишів на турнірі «Меморіал О.Кравченка» чуднівчанин виграв кубок турніру при 54 учасниках, віддавши суперникам лише 0.5 очка за всю турнірну дистанцію. Заради справедливості варто сказати, що в двох партіях чемпіон проявляв характер і здобував перемоги будучи без коня і тури. Став у нагоді досвід гандикап-турнірів, котрі проходять в Чуднові з нагоди Дня народження юних шахістів.

2-3 сходинки посіли учні тренера дитячо-юнацької спортивної школи №1 м.Житомир Олександра Петровича Власенка. З чим ми його і вітаємо!

Срібна медаль у Громова Максима (Житомир), 7.5 очок із 9. Юнак справляє приємне враження своєю змістовною грою, як наслідок житомирянин також пройшов турнір без поразок. 3 нічиї та 6 перемог – чисте друге місце. Вітаємо батьків та тренера юного шахіста.

Бронза турніру сенсаційно у Хамдоша Іскандера (Житомир), 6.5 очок із 9. Іскандер неодноразово приймав раніше участь у обласних турнірах, зокрема влітку пройшов літньо-тренувальні збори в таборі Чуднівського району. Сподіваємось, що перший серйозний успіх в його кар’єрі стане відправною точкою до наступних високих досягнень.

Кращий результат серед дівчат у Петренко Марини (Житомир), 5.5 очок із 9. Вітаємо тренера Ярослава Несторовича Думанського та батька Юрія Анатолійовича Петренка.

Серед господарів кращий результат у Кни Костянтина, 6 очок та 9 сходинка.

Турнірна таблиця

Дитячий турнір А (до 16 років)
В турнірі зіграли 41 юний учасник.
Чемпіон турніру, справжня сенсація – 10-річний Луцько Артем (Київ), котрий набрав 7.5 очок із 9 і з набагато вищим додатковим показником завоював кубок турніру. Юний киянин має перемоги над такими досвідченими шахістами як Кравчук Богдан, Новицький Ярослав, Швець Вікторія, Цегельник Віталій. Рік тому Артем виграв обласний турнір «Чуднівська вежа», проте в категорії до 10 років. І ось другий приїзд шахіста на Житомирщину і знову турнірна перемога, незважаючи на те, що він був одним із наймолодших учасників турніру. Наші щирі вітання тренеру Володимиру Черниху.

На другій сходинці Олександра Корнійчук (Житомир) з таким же результатом 7.5 очок із 9. Олександра єдина, хто зміг виграти партію у переможця турніру. Наші вітання житомирянці, в активі якої вже не одна турнірна перемога.

Бронза турніру у Новицького Ярослава (Житомир), 7 очок із 9. 8-разового чемпіона Житомирщини зайвий раз представляти не варто. Приємно вражає його стабільність. Рідко коли Ярослав не потрапляє до трійки кращих у дитячих турнірах. В минулому році він же був чемпіоном даного турніру.

Кращий результат серед учасників Бердичівського району у Кравчука Богдана, 6 очок і 4 місце.

Турнірна таблиця

OPEN-турнір (всі бажаючі)
В турнірі зіграли 17 учасників.
1 місце у майстра спорту Кравченка Леоніда (Коростишів), 7 очок із 9.

На другій сходинці з таким же результатом кандидат у майстри спорту Винарчук Олександр (Бердичів).

Бронза у тренера м.Київ, Черниха Володимира, 6 очок із 9.

Також на фестивалі був командний залік, котрий вів тренер ШК “Бригантина”, м.Київ Олександр Іванович Рибченко. Результати буде додано до звіту пізніше.

Турнірна таблиця

На урочистій церемонії нагородження призери були відмічені кубками, грамотами, медалями та грошовими призами від директора Бердичівського пивзаводу Володимира Леоновича Ліпецького та районної влади.

В цілому фестиваль вийшов яскравим за оформленням, спортивним за боротьбою та пам’ятним для учасників. Офіційні гості виразили впевненість в тому, що через рік гришковецька земля втретє буде приймати шахістів різних міст та областей.
З повагою, організатори.
Повна фотогалерея фестивалю в нашій групі на vk.com за посиланням.

 

Advertisements

2 thoughts on “Гришковецька корона 2017. Звіт

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s