3 Меморіал Болеславського І.Є. м.Золотоноша.

gWzQH-42uKs (1)З 1 по 5 червня 2016 року в м.Золотоноша, Черкаська область вже втретє проходив турнір класичних шахів, присвячений пам’яті гросмейстера, претендента на світову першість, шахового теоретика і заслуженого тренера СРСР Болеславського Ісаака Єфремовича.
Про Ісаака Болеславського знають практично всі кваліфіковані шахісти, оскільки він вніс значний теоретичний вклад в теорію дебютів, зокрема в староіндійський захист. Недарма ще 6-й чемпіон світу М.Ботвіннік зазначив: «До Болеславського І. та Бронштейна Д. ми по справжньому не розуміли староіндійський захист». Відома постать в шаховій історії родом з міста Золотоноша.
GYQ2Bt6SIcwІсторична довідка з 3-го Меморіалу
Ісаак Єфремович Болеславський
9 червня 1919, Золотоноша – 15 грудня 1977, Мінськ
Радянський гросмейстер, претендент на світову першість, шаховий теоретик і тренер.
Навчився грати в шахи з 9 років.
Тричі поспіль Ісаак Болеславський вигравав чемпіонати України 1938, 1939, 1940 років. У 1940 дебютував в Чемпіонаті СРСР і поділив 5-6 місця з Михайлом Ботвінніком, але поступився йому в особистій зустрічі і з тих пір мріяв узяти реванш. Згодом він згадував, які плани виношував 27-річний честолюбивий майстер:
PJLrFsW59PY«Ось я і вирішив, що при систематичній роботі над собою зможу виграти і у нього. Не так страшний біс, як його малюють. Програш Ботвінніку двох партій в матч-турнірі 1941 року, а також в XIV чемпіонаті СРСР чотири роки потому, мене анітрохи не протверезили. Мені здавалося, що я розумію гру Ботвінніка, бачу її сильні та слабкі сторони. Я почав готуватися до зустрічі з ним. Розумів, звичайно, що це шахіст зовсім іншого стилю, ніж мій стиль тих років. Але вважав, що і у мене є шанси на перемогу».
Наступні 10 років Болеславський постійно покращував свої результати: у матч-турнірі на звання абсолютного чемпіона СРСР (1941) зайняв 4 місце, чемпіонати СРСР: 1944 – 3; 1945 і 1947 – 2; і нарешті в 1950 – вершина спортивних досягнень – в турнірі претендентів на світову першість він розділив 1-2 місця з Давидом Бронштейном. Був призначений додатковий матч між ними, і тут Болеславський допустив психологічну помилку – готуючись до матчу з Бронштейном, він весь час думав про матч з Ботвінніком! Всього одним очком поступився він Бронштейну (6.5:7.5), але ціна цього очка була величезною – матч за звання чемпіона світу, який так і залишився мрією. Багатьох сучасників привертав комбінаційний стиль гри Болеславського.
KUCICsp7dYwВін брав участь в турнірі претендентів (Цюріх, 1953), успішно грав у ряді турнірів – Бухаресті (1953), Стокгольмі (1964), Дебрецені (1961).
Проте все більшу схильність проявляв він до тренерської роботи. У 37 років Ісаак Болеславський був секундантом Василя Смислова на переможному для Смислова турнірі претендентів (1956), а три роки потому за допомогою до нього звернувся Тигран Петросян. Їх співпраця була довгою і плідною. У 1963 році Петросян переміг Михайла Ботвінніка і став чемпіоном світу, а 3 роки потому відстояв титул в боротьбі з Борисом Спаським.
Болеславський мав феноменальну пам’ять, енциклопедичні знання, доброзичливість і скромність. Бронштейн називав його «справжнім художником шахів» і вважав за стилем гри одним з найгостріших радянських шахістів.
Болеславський помер у віці 57 років.
lFwvXVlJapcОдин з його друзів і учнів гросмейстер Олексій Суетін писав в журналі «Шахи в СРСР»: «Болеславський був людиною виняткової скромності і великої культури. Якщо важко собі уявити Болеславського без шахів, то просто неможливо уявити його без книжки. Він прекрасно знав історію, класичну літературу, поезію. Справді новаторськими виявилися його чудові дебютні системи в сицилійському і староіндійському захистах, його дослідження, що збагатили ряд інших актуальних дебютів. Глибокі за змістом книжки, дотепні аналізи в шаховій періодиці давно вже зробили Ісаака Болеславського одним з провідних теоретиків у світі».

 

U3fVLHXxHAoВід імені учасників Меморіалу виражаємо щиру подяку за прекрасне свято шахів головному організатору Гриньку Віктору Яковлевичу та за відмінне суддівство Городиському Олегу Олеговичу.

 

 

UTm2PTfatHEШтукун Андрій, учасник змагань: «Вдруге поспіль з задоволенням приймаю участь в турнірі м.Золотоноша. Оскільки сам є активним організатором шахових змагань, то можу оцінити рівень проведення Меморіалу Болеславського І.Є. на «відмінно».
Основні плюси: 1. Гостинність та привітність організаторів та суддів.
 1. Бюджетний та економний для шахістів турнір (проживання за 5 діб 100 грн, внесок 100 грн, дорога для учасників по різному (проте якщо їхати залізнодорожним транспортом недорого), харчування в їдальні 30 грн.)
 2. Фірмові подарунки від міської влади кожному учаснику з емблемами міста: футболка, сумка, блокнот, ручка, магніт на холодильник, значок).
 3. Організація екскурсій для бажаючих учасників (в минулому році я відвідав монастир, а цього разу був на лікеро-горілчаному заводі «Златогор»). Обидві екскурсії дуже сподобались.
 4. Турнір з обрахунком національного рейтингу, з обмеженням максимального рейтингу 2200, з можливим виконанням розрядів.
 5. Комфортні умови гри – просторий спортивний зал Золотоніської ЗОШ I-III ступенів №3, окремий широкий стіл для кожної шахівниці.
 6. Чітке, якісне суддівство Олега Олеговича Городиського з запобіганням можливому чітерству, звінками мобільних телефонів тощо.
 7. Окрім основного турніру класичних шахів проведено бліц-турнір та конкурс з розв’язування шахової композиції.
 8. Відкритість до побажань учасників від організаторів. Свої побажання до покращення якості проведення змагань учасники писали та віддавали судді. Я, зі свого боку, вніс побажання щоб в наступні рази, окрім основного турніру паралельно ще проводився дитячий.
 9. Високі призи: 1 – 1000 грн, 2 – 900 і т.д. Дуже гарний дизайн грамот та медалей з символікою Меморіалу. На грамоті герб міста, шахи та фото Болеславського І.Є., а на зворотній стороні історична довідка про гросмейстера.
        В своєму особистому рейтингу кращих турнірів України з класичних шахів Турнір в м. Золотоноша ставлю на 1 місце, а «Малинська весна» – на 2. Рекомендую всім шахістам брати в наступному році там участь.
Також щира особиста подяка Олександру Івановичу Рибченку, завдяки підтримці якого, вдруге там беру участь».
QS7Y2Vl5uo8Рибченко Олександр Іванович, тренер ШК «Бригантина», м.Київ, Переможець 1 та 3 Меморіалу Болеславського І.Є.:
«Турнир в Золотоноше для «Бригантины» знаковый. В 2014 году поездка в Золотоношу была первой для детей нашего клуба (и первой моей большой турнирной победой, после возвращения в шахматы). Я сразу же после возвращения в Киев Мемориал Болеславского сделал для нас календарным.
(Интересно, что высшее образование Исаак Ефремович Болеславский получал в Днепропетровском университете. В Днепропетровске он сформировался как шахматист и первые громкие победы приходятся на этот период. Поэтому о творчестве этого шахматиста знаю очень много и из книг (великий земляк), и из рассказов местных шахматистов (Днепропетровский период занимает большую часть моей жизни).
lzGq6AcBFNsПриятно приезжать в места, где тебе рады. Организатор турниров – Гринько Виктор Яковлевич. Уже третий год он находит средства (в основном свои) время и силы для того, чтобы шахматисты Украины имели возможность поучаствовать в очень бюджетном и интересном турнире. Очень надеюсь, что к следующему году в Золотоноше подрастут дети-шахматисты и не сомневаюсь, что в этом случае Виктор Яковлевич с большим удовольствием организует два турнира (взрослый и детский). Пока же дети и взрослые играли в одном турнире.

 

 

SPRbMAmmkMkВсего участвовал 71 человек. От «Бригантины» принимали участие я (Рыбченко Александр), Алексенко Максим, Остапчук Матвей, Миша Щетинин и Кондрашов Ваня. Также с нами были шахматисты ветераны Пономаренко А.Т. и Блажко В.К.. Считаю членом нашей команды и Штукуна Андрея (Житомирщина).

 

 

 

 

MJ_P4HZVImQОрганизаторы снова приготовили всем участникам подарки. На этот раз к фирменным футболкам, ручкам и блокнотам добавились также фирменные! рюкзачки и магнитики. Очень приятно и совсем не мелочь! Кстати многие приехали в фирменных (очень качественных) футболках прошлых лет! Не были забыты и именинники (их торжественно поздравляли)…. После поднятия флага Украины турнир начался…
TzLcsPvZOnUК сожалению, часть окон спортзала школы, где проходил турнир, заложили и не было былой красоты (окон от пола до потолка с яркой зеленью за окном). Но все остальные плюсы турнира остались. Во время турнира была проведена экскурсия на ликеро-водочный завод «Златогор». Ходил с детьми два года назад.. Довольно интересно. Также прошел блицтурнир (выиграл Андрей Чопоров (Золотоноша)) и конкурс решения задач (на Черкащине очень развито это направление шахмат).
Но главной частью Мемориала все-таки был турнир по классическим шахматам. За победу шла серьезная борьба, но мне удалось занять первое место. Очень интересными были проигранная мною партия (кировоградец Данило Шевченко, яркий остро-комбинационный шахматист) и особенно ничейная (с Чопоровым Андреем). С Чопоровым удалось найти очень оригинальную идею, ну а главное, после этой находки появилась уверенность в своих силах и как следствие убедительный финиш 5 побед из 5 возможных.
6SiDXQUYokYДети претендовали на специальные призы для детей… И не без оснований. Миша Щетинин смог дать настоящий бой в последней партии КМСу из Чернигова Стуку Валерию… Не хватило мастерства. Но таким поражением можно гордиться… Максим Алексенко уже реально играет в силу 1-го разряда и будем ждать его выполнения. Ваня Кондрашов может записать в свой актив первую победу над взрослым серьезным шахматистом… И только Матвей Остапчук может грустить… Много и необъяснимо «чудил» в последних партиях».
       

 

p8DwR80sbBoОрганізатори Меморіалу сформували «чорний список», до якого внесли учасників, котрі попередньо зареєструвались і не приїхали, не попередивши про це заздалегідь організаторів. Потрапили до цього списку і два шахісти Житомирської області – Барановський Сергій та Хитрич Роман. Справа в тому, що максимальна кількість учасників була обмеженою 80-ма учасниками і після того як заявлена кількість сформувалась організатори відмовляли іншим бажаючим учасникам. Близько десяти попередньо зареєстрованих учасників на турнір не з’явились, попередньо про це не повідомивши.
       
TP_d1CpKrIsВ бліц-турнірі, котрий проводився в рамках Меморіалу участь взяли 41 учасник. 11 турів, 5 хвилин до кінця партії. Переможцем турніру став місцевий шахіст Чопоров Андрій, 10 очок (2 нічиї, 9 перемог). Рівно і впевнено провівши змагання, місцевий шахіст здобув впевнену та переконливу турнірну перемогу.
       

 

 

 

Турнірна таблиця: 

бліц

H11oviAsY7kНа другій сходинці і в бліц-турнірі, і в основному турнірі з класичних шахів Шевченко Данило (Кіровоградська область). В нього дуже цікавий активний, комбінаційний стиль гри.
       

 

 

U3fVLHXxHAoОсновний турнір з класичних шахів виграв Олександр Іванович Рибченко, набравши 7.5 очок із 9 можливих. Приємно дивує його фінішна серія з 5 перемог поспіль! Аналогічний переможний спурт він продемонстрував і на 3 етапі Гран-Прі «Гришковецька корона». В результаті чисте 1 місце.
       

 

oYq8z1nooA8Бронза турніру у Іванька Валерія, м.Черкаси, 7 очок із 9.
       
Стосовно свого виступу на даному турнірі, варто признати його провальним. Набрав 5.5 очок із 9 можливих і не потрапив до призів. Відмітив в своїй грі декілька мінусів, котрі варто виправити в майбутньому, зокрема перед турніром в м.Мукачево 29 червня – 04 липня.
 1. Дебютний репертуар за чорних на 1.е4. З срібним призером просто не вийшов з дебюту;
 2. Небажання «серйозно працювати за дошкою, рахувати варіанти». Це наслідок тренерської роботи, коли «втовкмачуєш дітям» стратегічні прийоми, то після цього під час турнірної партії не хочеться «напрягатись», граєш по відомих прикладах, очікуючи що позиція сама «допливе» до перемоги;
 3. Вміння грати вирішальні партії, вдруге в даному турнірі програю в останньому турі.
oFvKS33zDMAТим не менш окремі партії виходили непоганими і не соромно їх привести в даному огляді.
Після двох стартових перемог в третьому турі граю з Чопоровим Андрієм, переможцем бліц-турніру, та срібним призером минулорічного Меморіалу Болеславського І.Є. В минулому році він провів турнір без поразок, вигравши в мене особисту зустріч і даний турнір також розпочав з двох перемог. І ось 3 тур наша зустріч…
3 Меморіал Болеславського І.Є., м.Золотоноша
3 тур, 02 червня 2016 р.
Штукун Андрій (2140) – Чопоров Андрій (1998), м.Золотоноша
1
Діаграма 1
1.Кf3 Кf6 2.g3 g6 3.c4 Сg7 4.d4 0–0 5.Сg2 d6 6.0–0 Кbd7 7.Кc3 e5 8.Фc2 c6 9.Лd1 Лe8 Діаграма №1 (Розіграний староіндійський захист, останнім ходом чорні демонструють, що не настроєні проводити типовий план пов’язаний з ходом f5. В такому випадку в білих немає жодних проблем і можна спокійно продовжувати розвиток. Наступні ходи суперника демонструють, що він взагалі грає без плану) 

 

 

 

2
Діаграма 2
10.b3 Фc7 11.Сb2 Сf8 12.Лac1 Сh6 13.e3 Кf8 14.h3 Сf5 15.Фe2 Кe4 Діаграма №2 (Гра чорних абсолютно безобідна. Білі використовують ходи чорних на свою користь. Після ходу 14. … Сf5 ферзь без проблем переводиться на f1, де не буде потрапляти під ренгени фігур суперника та підтримає пішака h3. Проте після останнього ходу чорних у ферзя з’явилась ще краща перспектива – білі намічають збудувати «батарею Смислова Фb2+Сс3» з тиском по великій діагоналі a1-h8. Необхідно «підштовхнути» чорних до розміну центрального коня е4 на коня с3, що білі наступним ходом і роблять) 

 

3
Діаграма 3
16.Кh4 К:c3 17.С:c3 Сd7 18.d:e5 d:e5 19.Кf3 Сg7 20.Фb2 f6 Діаграма №3 (Батарея Смислова вистроєна. Наступними ходами білі створюють сильний форпост на d6 після чого їх позиція стає стратегічно виграною. Довідка від тренера шахів: «Велике значення має наявність на відкритій або напіввідкритій вертикалі опорного пункту, особливо у ворожому таборі. Опорні пункти створюються за допомогою пішаків. Фігура, що займає такий пункт на відкритій або напіввідкритій вертикалі і захищена пішаком, називається форпостом (визначення Німцовича). Сам пункт, зайнятий фігурою, також може бути названий форпостом. Роль форпосту найчастіше виконує кінь». Цікаво і повчально прослідкувати за створенням форпосту в даній партії.)
4
Діаграма 4
21.Кd2 Сe6 22.Кe4 Лad8 23.c5 Л:d1+ 24.Л:d1 Лd8 25.Л:d8 Ф:d8 26.Кd6 Фd7 27.Крh2 h5 Діаграма №4 (Форпост створено. Наступними ходами білі розчищають велику діагональ а1-h8 для того щоб «батарея Смислова» змогла запрацювати) 28.f4 e:f4 29.e:f4 Кh7 30.Фc2 (Корисно буває повторити ходи. Раптом суперник не побажає їх повторювати, тоді для нас можуть з’явитись додаткові поступки. “Так сталось і тут – чорні замість того щоб вернутись конем назад закривають пішаком свою батарею «ферзь+слон»)”)

 

 

5
Діаграма 5
30. … f5 31.Фb2 С:c3 32.Ф:c3 b6 33.Кc4 b:c5 34.Кe5 Фd4 35.Ф:d4 c:d4 36.С:c6 Крg7 37.Крg2 Кf6 38.Крf3 Сd5+ 39.С:d5 К:d5 Діаграма №5 (Коневий ендшпіль виграний для білих, в зв’язку з тим що центральний пішак чорних втрачається. Відмітимо, що сильний шахіст просто зобов’язаний вміти правильно і сильно грати в ендшпілі. Оскільки реалізовувати накопичені дрібні переваги, як правило, доводиться саме в заключній стадії партії) 40.Кc6 d3 41.К:a7 h4 42.g:h4 Кc3 43.Крe3 К:a2 44.Кр:d3 Крf6 45.Кc6 Крe6 46.Крc2 Крd6 47.Крb2 Чорні здались 1-0
       
В турнірі мені з 9 партій трапилось 2 кандидати у майстри спорту. При чому цікаво те, що ними були дідусі. Проте їх ніколи не можна недооцінювати, їх досвід має не менше значення ніж енергія молодості. Приведу в даному огляді обидві партії з ними.
3 Меморіал Болеславського І.Є., м.Золотоноша
5 тур, 03 червня 2016 р.
czqIJ5AuWYoШтукун Андрій (2140) – Цюренко Іван (2037), м.Чернігів
1.e4 d6 2.d4 c6 3.Кf3 Фc7 4.c4 (Якщо суперник грає пасивно і вижидає, тоді захоплюйте простір, пізніше йому доведеться на це реагувати, коли фігурам стане тісно)
6
Діаграма 6
4. … Сg4 5.Сe2 Кd7 6.0–0 e5 7.Кc3 Сe7 8.Сe3 Кgf6 9.Лc1 0–0 10.Фc2 Лfe8 11.Лfd1 Сh5 12.d5 a5 13.h3 h6 14.a3 g5 Діаграма №6 (Позиція білих безумовно краща, завдяки перевазі в просторі. Проте останнім своїм ходом чорні роблять свою позицію ще гіршою. Ослабляється прикриття короля, слабким стає пункт f5, куди білі відразу планують перевести коня) 15.Кd2 Сg6 16.b4 (Білим настільки комфортно грати, що просто очі розбігаються від можливостей. Для того щоб «не продешевити» захоплюємо простір на ферзевому фланзі, а пізніше повернемось до гри на королівському)
7
Діаграма 7
16. … a:b4 17.a:b4 Лa3 18.Лa1 Лaa8 19.Фb3 Лeb8 20.Лdc1 Крg7 Діаграма №7 (В даній позиції вирішив застосувати стратегічний прийом «виключення фігури з гри». Довідка від тренера шахів: «Один з типових стратегічних прийомів – виключення фігури суперника з гри. Зразки виконання цього прийому можна знайти в творчості Капабланки. У своїй книзі “Основи шахової гри” Капабланка називає такий прийом “відрізанням фігур від театру бойових дій”. Капабланкою розроблений метод використання досягненої переваги. Він полягає в перенесенні вирішальних операцій на протилежний фланг, тобто на ту ділянку, де в наявності перевага в силах. Зазвичай вдається виключити з гри легку фігуру (частіше слона)». Білі намічають виключити з гри слона g6, а заодно і коня f6)
8
Діаграма 8
21.g4 Фd8 22.f3 Сh7 23.Кa4 Крg6 24.Кf1 h5 25.Кg3 h:g4 26.h:g4 Кe8 27.Кf5 Діаграма №8 (Яскравий приклад  того, до чого може привести пасивна стратегія. За чорних не видно нормального плану, їх армія потрапила в «котел». Натомість білі стоять краще по всій дошці і лише від них залежить, де буде розгортатись подальша боротьба) 27. … Сf8 28.Крg2 Кg7 29.Кg3 (Якщо в суперника «зажата позиція тоді розміни фігур вигідні для нього; після цього його армії стане легше. Тому білі і відступили конем назад, уникаючи розміну фігур»)

 

 

9
Діаграма 9
29. … Крf6 30.Лh1 Сg6 31.Фb2 Фc7 32.Фd2 Крe7 33.С:g5+ f6 34.Сe3 Крf7 35.Лa2 b5 Діаграма №9 (Позиція білих безумовно виграна. Даним відкриттям гри чорні лише прискорюють закономірну розв’язку. Проте їм вже тут нічого доброго порадити не можна)

 

 

 

 

 

10
Діаграма 10
36.d:c6 b:a4 37.c:d7 Ф:d7 38.c5 Крg8 39.b5 Л:b5 Діаграма №10 (Чорні віддають якість з надією на прохідного пішака. Навіть в цьому варіанті в них безнадійно. Проте білі проводять нескладну комбінацію з виграшем фігури, після чого агонія чорних завершується) 40.Фd5+ Сf7 41.Ф:a8 С:a2 42.Ф:a4 Чорні здались 1-0

 

3 Меморіал Болеславського І.Є., м.Золотоноша
7 тур, 04 червня 2016 р.
Блажко Валентин (2118), м.Київ – Штукун Андрій (2140)
11
Діаграма 11
1.d4 e6 2.c4 d5 3.e3 Кf6 4.Кf3 Сe7 5.Кc3 0–0 6.a3 Кbd7 7.b3 b6 8.Сb2 Сb7 9.Сe2 c5 10.0–0 Діаграма №11 (Виникла урівноважена мітельшпільна позиція. Настав час обрати план на подальшу гру. Незадовго до турніру я проходив з учнями на заняттях тему «висячі пішаки», а в даній позиції чорні можуть без проблем їх зробити білим. Тому я вирішив йти на таку позицію, оскільки чітко знав рекомендації теорії як в таких позиціях потрібно грати)

 

 

 

12
Діаграма 12
10. … c:d4 11.e:d4 d:c4 12.b:c4 Лc8 13.Кd2 Фc7 14.Сf3 Лfd8 Діаграма №12 (Білі мають «висячі пішаки d4-c4». Довідка від тренера шахів: «Позиції з висячими пішаками мають свої плюси і мінуси. Висячі пішаки контролюють важливі центральні поля і можуть забезпечити перевагу в просторі. Якщо при цьому активно розташовані фігури, то можливі агресивні операції проти короля. При наявності висячих пішаків є напіввідкриті вертикалі “b” і “е”. В організації тиску по лінії b (наприклад, якщо ворожий пішак розташований на b6) істотну допомогу може надати пішак а. Недолік висячих пішаків в тому, що вони відокремлені від пішакової маси і на них може бути створений натиск по вертикалях “с” і “d”. Без відповідної підтримки фігур вони легко стають обєктами атаки. Це буває і в міттельшпілі, але особливо характерно для ендшпілю. Якщо конфігурація висячих пішаків змінюється, тобто вдається винудити їх просування, то зазвичай подібні пішаки стають слабкими і можуть бути згодом атаковані фігурами суперника». В даній позиції стратегія чорних полягає в максимальному спрощенні позиції, розміні фігур для того щоб звести гру до ендшпілю. І в організації фігурного натиску на висячі пішаки. Вся подальша гра стає зрозумілою в світлі сформульованої стратегії)
13
Діаграма 13
15.С:b7 Ф:b7 16.Фe2 Кf8 17.Кce4 Кg6 18.g3 К:e4 19.К:e4 Сf8 20.f3 Кe7 21.Лfd1 Кf5 22.f4 Кd6 23.К:d6 Л:d6 24.Лd2 Фc6 25.Лc2 g6 26.h4 Сg7 27.Лd1 h5 28.Крh2 Лcd8 29.Лcd2 Діаграма №13 (Як видно з даної позиції, чорні успішно провели свою стратегію. Розміняно більшість легких фігур, а фігури що залишились дружно атакують висячі пішаки. Позиція стратегічно виграна для чорних. Проте наразі я конкретно не бачив шляхів посилення позиції, лише розглядав маневр ферзя на ферзевий фланг. Проте це мені не подобалось через те, що ферзь і так займає прекрасну позицію на діагоналі «h1-a8». Вище вже зазначалось, що в кращих позиціях варто повторити 1-2 рази ходи і лише потім переходити до вирішальних дій. Є висока ймовірність, що суперник нам «допоможе» і десь ослабиться. Тому я повторюю позицію і отримую «в подарунок» цілого пішака. Білі віддають пішака f в розрахунку на прохідного пішака d4, проте це ілюзії. Як тільки він продвинеться на d5, чорним фігурам стане зручно атакувати і знищити висячі пішаки білих. Тепер стратегія чорних, в котрих є зайвий пішак зводиться до знищення центральних пішаків білих і зведення гри до технічно простого закінчення)
14
Діаграма 14
29. … Л6d7 30.f5 e:f5 31.d5 Фd6 32.С:g7 Кр:g7 33.Фf3 Лc8 34.Лd4 Лc5 35.Лe1 b5 36.Лe8 b:c4 37.Лd1 Діаграма №14 (Єдина загроза білих, за котрою потрібно слідкувати – шах ферзем по діагоналі «a1-h8», проте чорні уважно до цієї загрози ставляться, проводячи при цьому свій план і як наслідок легко доводять партію до перемоги. План чорних проведення в ферзі пішака с і атака на короля білих) 37. … c3 38.Фe3 Лc4 39.Лd4 Лdc7 40.Л:c4 Л:c4 41.Лa8 c2 42.Фe8 Л:h4+ 43.Крg2 Ф:d5+ Білі здались 0-1

 

 

 

 

Турнірна таблиця:

клс1

клас2

WpKVrIRNsiwОсь такою видалась поїздка на турнір в м.Золотоноша. Рекомендую всім шахістам, котрим не байдужі умови гри,  взяти там участь в наступному році.
З повагою, Андрій Штукун.

 

 

 

Фото змагань:

005 007 050 331

340326332

Advertisements

3 thoughts on “3 Меморіал Болеславського І.Є. м.Золотоноша.

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s