50-річний ювілей тренера ШК «Бригантина», м.Київ О.І. Рибченка

zoyvaHWkv4I08 січня прекрасний ювілей молодості святкував Олександр Іванович Рибченко, тренер шахового клубу «Бригантина», м.Київ. Відвідувачі нашого сайту познайомились із цією прекрасною, відповідальною та добродушною людиною завдяки одному з кращих турнірів року Житомирської області «Юний oSAbp2Bf51QКорчагінець – 2015», в котрому Олександр Іванович був головним арбітром.
В зв’язку з такою пам’ятною датою бажаємо тренеру з Києва міцного здоров’я, чим більше енергії, ентузіазму та бажання запалювати нові юні зірки України.
 

 

 

kheG-g836lAНехай волошками цвітуть літа прекрасні,
Нехай здійсняться тисячі бажань,
Щоб доля дарувала тільки щастя,
Ні грама бід, ні капельки страждань.
Життя хай квітне, мов вишневий сад,
І кожен день усміхнено радіє,
А доля подарує зорепад
Здоров’я, миру, успіхів, надії.
Усмішок глибоких, як дно океану,
Й міцного кохання – без меж і обману.
J8ty9mynoiIВітаючи Олександра Івановича від Чуднівського шахового гетьманату, особисто від гетьмана району П.О. Іщука вручено імениннику традиційний чуднівський подарунок «бандура з портретом Кобзаря», яким вітають добрих та важливих людей. Саме таким подарунком міський голова І.Й. Розводовський на фестивалі «Чуднівська Вежа» привітав відомого тренера області та уродженця м.Чуднів Л.М. Новофастовського.
На дошці шахового клубу вихованці іменинника написали наступні слова:
Олександр Іванович! Вітаємо з Ювілеєм!
50 – це багато чи мало?
50 – тільки мить!
50 – це життя!
50 – це ще тільки Початок!
В день народження після урочистого святкування в кругу друзів та сім’ї ми зіграли тренувальний матч зі швидких шахів, в котрому у всіх партіях іменинник мав серйозну перевагу, проте в критичні моменти розслаблявся, як наслідок перемога з мінімальним рахунком.
10 хв + 5 сек/хід
1
2
3
4
Результат
Рибченко Олександр
1
0
½
1
Штукун Андрій
0
1
½
0
        RJFkW9tO7wUНаступного дня ми зіграли тренувальну партію з класичним контролем часу. Цікавий факт: востаннє класичну партію я грав на турнірі в м.Золотоноша, куди мене запросив саме Олександр Іванович. Заради справедливості зазначу, що мого суперника постійно відволікали якісь організаційні клопоти, пов’язані з турніром 1-2 розрядників, котрий якраз проводився в клубі «Бригантина». Після програшу матчу в «швидкі шахи», класична партія лишилась за мною.
09 січня 2015 р., м.Київ
Контроль часу: 50 хв + 10 сек/хід
Штукун Андрій (2131) – Рибченко Олександр (2167)
1.Кf3 c5 2.e4 Кc6 3.Кc3 Кf6 4.d4 c:d4 5.К:d4 d6 6.Сe2 g6 7.Сe3 Сg7 8.0–0 0–0 9.h3 d5! 1(Сторони розіграли спокійний варіант сицилійського захисту. До даного моменту мені подобалась позиція. Тепер почались сумніви в тому, що білі мають перевагу. Однією з переваг класичних шахів є те, що часу вдосталь навіть для того щоб вгамувати нерви і подивитись на речі об’єктивно. Побачивши нескладний варіант в котрому чорні отримують ізольованого пішака с6 я заспокоївся: суперник ще не вирішив всіх проблем) 10.e:d5 К:d5 11.К:d5 Ф:d5 12.Сf3 Фc4 13.К:c6 b:c6 14.c3 a52 (Активний атакуючий стиль суперника викликає захоплення. Після таких ходів починаєш розуміти, що на ферзевому фланзі проблеми ще цілком ймовірно можуть бути і в білих. Якщо не зреагувати на такий фланговий наступ білих і допустити пішака до поля а3, тоді він внесе дисгармонію у пішакову структуру білих, а сам стане потенційно прохідним) 15.b3 Фa6 16.Лc1 a4 17.Сc5 a:b3 18.a:b3 Лe8 19.Лe1 Сe6 20.Фc2 Фb5 21.b4 Лa2 22.Фb13 (Ставлячи нескладну пастку: 1.Т:е6 fe 2. Ф:а2 з виграшем слона) 22. … Лea8 23. Л:e6!!!4 (Хід, який несподівано швидко приніс успіх. Жертва якості для мене виглядала як вимушена міра. В той час як у чорних всі фігури активні, білі мають пасивного ферзя та туру с1. Якщо стояти на місці, тоді ініціатива перейде до чорних. Враховуючи активний, атакуючий стиль гри тренера з Києва – віддавати йому ініціативу фактично означає що я «підписую собі приговор». В цьому переконався в попередньому матчі зі швидких шахів)  23. … f:e6 (Комп’ютер пропонує тут парадоксальний «проміжний хід» 23. … Та1, котрий руйнує всі задуми білих. Орієнтовний варіант: 23. … Та1 24. Ф:а1 Т8:а1 25. Т:а1 fe 26. С:е75 і хоча на думку програми позиція абсолютно рівна, проте на людському рівні краще грати стороні, що має ферзя) 24.Фb3 Крf7?? (Головна помилка чорних після якої партію вже не врятувати. Я аналізував варіант зі схованкою короля на н8, замість цього чорні йдуть на самий кращий варіант, який тільки може бути у білих після жертви якості. Помилка Олександра Івановича тим дивніша, що в цей момент він продумав не менше 15 хвилин) 25.Лe1 Сf6 26.Ф:e6+ Крg7 27.С:c66 (В цьому вся справа. Білі повертають пожертвувану якість, залишаючись з двома зайвими пішаками. Подальша частина партії – реалізація матеріальної переваги, не потребує особливих коментарів) 27. … Фd3 28.С:a8 Л:a8 29.С:e7 Ф:c3 30.С:f6+ Ф:f6 31.Ф:f6+ Кр:f6 32.b5 Лb8 33.Лb1 Крe5 34.g3 Крd5 35.b6 Крc6 36.Крg2 Крb7 37.f4 Лc8 38.Крf3 Лc2 39.Крg4 Лg2 40.Лb3 Лc2 41.Крg5 Лc5+ 42.Крf6 Лh5 43.g4 Лd5 44.Крg7 і Чорні здались.
         i6kOTc2dPGQО 17 годині вечора зібрались друзі ювеляра, щоб бліц-турніром привітати друга. Під час змагань регулярно проводилось святкування за святковим столом з побажаннями. Також тури проводились під живу гітарну музику. До такого формату ще потрібно було звикнути.
        YbDcC03Hx3E12 шахістів змагались за коловою системою з контролем часу 5 хв на партію. Турнірну перемогу здобув киянин Черних Володимир (нац. рейтинг 2243) з результатом 8.5 очок із 11. Результати змагань приведені у таблиці: 

jk

        На завершення хочеться привести цікавий життєвий урок від іменинника.
        IMG_0058На турнірі, котрий я проводив до свого Дня народження 12-13 грудня Валентина Миколаївна Цегельник привела мені цікаві спостереження: виявляється всі тренери шахів Житомирської області ведуть «холостяцьке життя». «Дивні якісь ви тренери, в житті найважливіше створення сім’ї та виховання дітей, а ви думаєте лише про шахи» – підсумувала мама із Бердичева.
        Обмірковуючи до наступного дня відповідь на це питання в мене з’явились певні аргументи на поставлене питання, проте Віталія на наступний день привіз батько, тому дискусія не продовжилась. Основні аргументи були наступні:
  1. В Україні важка економічна ситуація, в шахових тренерів невисокі зарплати. Шахісти як люди, що вміють прораховувати події наперед усвідомлюють, що утримувати в матеріальному плані сім’ю буде дуже важко і в такому випадку ймовірно доведеться кидати цю професію та шукати більш прибуткове заняття.
  2. Завдяки відсутності сім’ї тренери шахів можуть присвятити себе повністю вихованню та розвитку інших дітей-шахістів, котрі займаються шахами. Як каже часто про мене шаховий гетьман П.О. Іщук: «Ви тут для цих дітей і за батька і за матір».
  3. Як замітив 4-й чемпіон світу О.Альохін: «Людину, котра не вміє грати в шахи мені жаль не менше ніж людину, котра не знає, що таке любов. Шахи як любов і музика здатні робити людину щасливою».
pysLimO74eUТак ось Олександр Іванович Рибченко являється в цьому аспекті прикладом для наслідування. У нього приємна сім’я, прекрасна розуміюча дружина та 3 дітей: старші – студенти, молодшій Соні 7 років. Коли я йому розповів про ситуацію в нашій області він зазначив, що ніколи не ставив шахи на 1 місце. Сім’ю потрібно створювати, діти приносять радість і як каже одна приказка «Якщо до 40 років кімната не наповнюється дитячим сміхом, то вона наповнюється жахами». Такі от справи.
gVU-H0Ug8dwНаостанок побажаємо Олександру Івановичу частіше навідуватись на наші турніри, нарешті потрапити в квітні на «Чуднівську вежу», де він планує вже давно побувати, проте досі ще не був. І бути головним суддею кваліфікаційного турніру «Юний корчагінець – 2016», лектором та організатором шахових зборів, котрі заплановано літом провести перед турніром.
Всіх читачів сайту вітаємо з новорічними та різдвяними святами. Бережіть себе та любіть шахи.
Автор огляду, А.В. Штукун.

EbcAELJIIbE ekQmmLbtJZM Ez4NVUFLJCc gBbeIlTYsqc i6kOTc2dPGQ IhlbKDa1yGA lZitFOP60EI OkE49flF14Q r3uQeEJU3EI t_7cSta3bFE X70n578N840 X-o40a5gpjo YbDcC03Hx3E

Advertisements

One thought on “50-річний ювілей тренера ШК «Бригантина», м.Київ О.І. Рибченка

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s