“Чуднівська Вежа – 2015. Офіційний звіт”

S-rOUBgA0Qo10-11 жовтня 2015 року у приміщенні РБШ м.Чуднів пройшов 5-й традиційний фестиваль шахів «Чуднівська Вежа – 2015», в рамках якого паралельно проходили три турніри:
 • OPEN-турнір (для всіх бажаючих);
 • Дитячий турнір А (для школярів до 15 років);
 • Дитячий турнір Б (для школярів до 10 років).
drW750wc9YYНа даному фестивалі було встановлено ряд нових рекордів по організації та проведенню шахових форумів у Житомирській області:
 • за масовістю: 121 учасник;
 • за призовим фондом: 8550,00 грн лише грошових призів;
 • за обрахунком міжнародного рейтингу (вперше за роки незалежної України);
 • за географією (21 місто із 10-ти областей України).
Прекрасне свято шахів стало можливим завдяки наступним людям та організаціям:RinD9FLigbMміський голова м.Чуднів І.Й. Розводовський, котрий традиційно надає серйозну підтримку на фестиваль та будь-які заходи, де приймають участь діти. Бажаємо Івану Йосиповичу міцного здоров’я, енергії та довголіття. Його турбота про розвиток Чуднова завжди знаходить підтримку жителів міста на місцевих виборах. На відкритті змагань очільник міста вручив Подяки міської ради: керівнику шахового гуртка Чуднівського РБШ Штукуну А.В. та директору ЖОЦФЗН «Спорт для всіх», а також Посвідчення «шахового гетьмана» П.О. Іщуку.
 • q2uN5KA3HlcГолова правління ПАТ «Чуднівське ХПП», очільник Аграрної партії Чуднівського району, кандидат у депутати районної ради, а віднині і шаховий гетьман району П.О. Іщук. Важко переоцінити вклад Петра Олександровича у розвиток шахів Чуднівщини. Сміливо можна зазначити, що стрімкий розвиток та високий організаційний рівень проведення «Чуднівської Вежі» в значній мірі саме його заслуга. У Посвідченні міської ради було зазначено: «за величезний особистий внесок у розвиток шахів району, турботу про імідж міста під час проведення шахових турнірів П.О. Іщук отримує титул «ШАХОВИЙ ГЕТЬМАН ЧУДНІВСЬКОГО РАЙОНУ». Гетьманська булава надає право вирішувати будь-які питання по розвитку шахового спорту від імені спільноти району». Побажаємо першому в історії шахів України гетьману і надалі по мірі сил та можливостей турбуватись про розвиток та імідж шахів Чуднівщини.
 • Toc6ZR9m7PkЗасновник шахів у районі, кандидат у депутати Житомирської обласної ради від Аграрної партії України М.Ю. Самчик. Саме Максим Юрійович у жовтні 2013 року, будучи головою Чуднівської РДА надав розпорядження відділу освіти про створення шахової школи при районному Будинку школяра. На жаль, через різні життєві обставини він був присутнім лише на 1-й «Чуднівській Вежі» і ось нарешті Максим Юрійович повторно потрапив на 5-й за ліком фестиваль, надав серйозну матеріальну підтримку на створення призового фонду та привітав учасників.
 • Yz6XbwU_UNsНародний артист України, учасник квартету «Гетьман», професор, організатор щорічного шахового Меморіалу пам’яті свого рідного брата Миколи Кондратюка в м.Черняхів, Андрій Арсентійович Кондратюк. На жаль А.А. Кондратюк через концертні гастролі до Канади не зміг особисто бути присутнім на фестивалі. Проте він надав серйозну матеріальну підтримку організаторам. Зі свого боку організатори підготовили пам’ятний подарунок – портрет брата Миколи та прекрасний рекламний плакат фестивалю «Чуднівська Вежа», котрі при нагоді CofYlM0se9cАндрію Арсентійовичу буде вручено. На відкритті змагань пам’ять брата Миколи було вшановано хвилиною мовчання. Щира подяка від організаторів та учасників фестивалю людині, для котрої розвиток дитячих шахів у області не порожній звук.
 • WWP9UdM5XWQГолова Радикальної партії Чуднівського району С.М. Костяков. Приємно відмітити, що для Сергія Миколайовича підтримка районних шахів є справою честі. Літом він був присутнім та надавав серйозну підтримку на кваліфікаційний турнір в с.Троща наприкінці серпня.
 • rEj0R1MsTQYГолова районної організації «Блок П.Порошенка» «Солідарність» Валентина Іванівна Кучко. Валентині Іванівні важливо, щоб діти отримували лише приємні, яскраві враження від подібних шахових турнірів. Про що вона зазначала ще під час проведення літнього турніру в с.Троща.

 

 

 

 • i001yYtJ66wГалина Василівна Кучерява, в минулому начальник відділу освіти Чуднівської РДА. Галина Василівна на відкритті змагань зазначила: «Для того щоб робити добрі справи не обов’язково займати якісь високі посади. Головне мати бажання зробити добро для інших людей і робити це абсолютно безкорисно»
 • -gAx-SDQMkYДиректор ТОВ «Каміньське», с.Камінь, Романівського району Грищук Олег Петрович. Приємно відмітити, що для проведення прекрасного свята шахів допомогу надавали навіть підприємства та люди інших регіонів. Наприклад ТОВ «Каміньське», народний артист України А.А. Кондратюк. Щира подяка всім небайдужим людям.
 • HqXCNGlTk0wЖОЦФЗН «Спорт для всіх», директор Адам Іванович Хільченко. Адам Іванович під час виступу відмітив, що в Чуднові створена прекрасна команда по підтримці шахів у районі, на котру варто рівнятись іншим регіонам області. Як наслідок кращий шаховий фестиваль області «Чуднівська вежа» є скоріше закономірністю, ніж випадковістю.
 • z-b0iWsfd6IЧуднівська районна організація Опозиційного блоку.

 

 

 

cDCoPofqQnAОрганізатор фестивалю А.В. Штукун: «В Чуднові приємно працювати завдяки небайдужим людям, котрі завжди готові надати руку допомоги і не словами, а конкретними дієвими справами підтримують шахи. Проведення п’ятого за ліком фестивалю «Чуднівська Вежа» викликало в мене серйозні тривоги. Я усвідомлював яким цей фестиваль повинен бути, проте для цього необхідна була надзвичайно велика, рекордна матеріальна підтримка. Після проведення даного заходу навіть не віриться, що вдалось на такому рівні фестиваль провести. Глибока подяка за серйозну підтримку всім людям, спонсорам, організаціям, котрі допомогли створити дійсно європейське шахове свято.
Хочеться вибачитись перед тими учасниками, котрим довелось між ігровими днями ночувати на базі літнього оздоровчого табору «Корчагінець» в с.Троща, оскільки там було надзвичайно холодно. Відразу маю зазначити, що іншого вибору у організаторів не було. Рекордна кількість учасників з інших областей при відсутності у місті гуртожитку переконували у правильності такого рішення. На жаль, дуже серйозно нас підвела погода. Попередні два осінні фестивалі проводились при нормальній осінній погоді і тому ми сподівались, що цього разу провести одну ніч під двома одіялами для учасників буде нормальним варіантом. Навіть якби заздалегідь можна було спрогнозувати таку морозну погоду, не уявляю який інший варіант поселення такої великої кількості учасників міг би бути. Ще раз приношу вибачення від імені організаторів, сподіваюсь що інші плюси фестивалю перекрили даний серйозний мінус».
FicOYdC1BCwНадзвичайно широкою була географія змагань за участі 10 областей України. Зареєструвались 121 учасник з Житомирської (міста Чуднів, Житомир, Коростишів, Бердичів, Малин, Коростень), Київської (Київ, Біла Церква, Нові Петрівці, Миронівка, Бровари), Рівненської (Рівне та Березне), Хмельницької (Шепетівка та Старокостянтинів), Вінницької (м.Вінниця), Львівської (м.Броди), Дніпропетровської (м.Дніпродзержинськ), Волинської (м.Луцьк), Харківської (м.Харків), Сумської (м.Глухів) областей.
Пропонуємо вам прослухати радіопередачу, присвячену даному фестивалю (у нашій групі Вконтакті).
RJFkW9tO7wUДодаткові плюси фестивалю:
 1. Кожен учасник отримав пам’ятний значок із логотипом фестивалю;
 2. Діти були забезпечені безкоштовною питною водою під час турніру;
 3. В перший ігровий день було організовано безкоштовне харчування учасників традиційною турнірною стравою «книшами по-чуднівськи»;
 4. На змаганнях працював професійний фотограф, роботи якого кожен читач сайту може скачати із альбому в офіційній групі на vk.com за ссилкою: тут
 5. Знімався професійний відеоролик, котрий учасники матимуть змогу проглянути на нашому сайті пізніше.
mTZpilMQhY4Цікаві турнірні факти:
 1. Вперше в історії проведення «Чуднівської Вежі» кубок OPEN-турніру підкорився представнику іншої області, Миколі Боднару із Вінниці.
 2. Даний фестиваль був успішним для шахової сім’ї Корнійчук з м.Житомир. Наші щирі вітання батьку дітей, Роману Миколайовичу, котрий докладає дуже багато зусиль для успіху своїх дітей в шахах.
 3. Рекордно сильним був склад OPEN-турніру, за участю 6 майстрів спорту, та 17 кандидатів у майстри.
Після церемонії відкриття розпочалась безкомпромісна спортивна боротьба. Перейдемо до аналізу турнірних перипетій.
Rbdwwx9rpawДитячий турнір Б (до 10 років)
            В турнірі прийняли участь 44 юних шахісти, серед яких 6-разовий чемпіон Житомирської області у різних вікових категоріях Новицький Ярослав. Турнір проводився у 9 турів з контролем часу 30 хв кожному шахісту до кінця партії.
Цікаві турнірні факти
 1. В даному турнірі Житомирська область виступила дуже впевнено, не підпустивши до чемпіонського олімпу (1-3 місця) жодного представника інших областей.
 2. 2-3 місця турніру є дзеркальним відображенням 4 фестивалю шахів «Чуднівська Вежа». Цегельник Віталій та Корнійчук Федір посіли ті ж самі місця, що і на попередньому фестивалі.
            iM8dKS_MXJEПереможець турніру був легко прогнозованим ще до початку гри. Житомирянин Ярослав Новицький, окрім своїх чемпіонських титулів був у даному турнірі ще і єдиним першорозрядником. Всі інші суперники явно уступали йому в класі. Впевнено та легко шахіст проводив змагання. Стартувавши 7.5 із 8 житомирянин забезпечив собі золоту медаль ще за тур до фінішу. Як правило в даному турнірі є один учасник, котрому всі інші явно уступають в класі. Цього разу таким учасником виявивсь Ярослав, котрий змінив чемпіона України до 8 років Довгалюка Олександра, котрому тут не було рівних на попередньому турнірі. Наші вітання із черговим успіхом шахісту, в копилці якого вже знаходиться близько 40 медалей різного ґатунку.
            LV-Prs1W2FYСрібна медаль повторно у Віталія Цегельника (Бердичів), котрий повторив результат 4 фестивалю. Набравши 7 очок із 9, Віталій із найвищим додатковим коефіцієнтом завоював другу сходинку. Бердичівлянин впевнено зробив нічию із переможцем змагань і взагалі помітно, що у нього сильний від природи характер. Саме цей фактор дозволяє йому стабільно демонструвати високі результати у дитячих турнірах. Бажаємо продовжувати Віталію прогресувати та не зупинятись на досягненому.
            tUwU9kwPx-AБронза також повторно у житомирянина Корнійчука Федора. Після невдалого старту 0,5 очка із 2 йому довелось продемонструвати спортивний характер і в заключних турах здобути перемоги по замовленню над шахістами, що посіли 1-2 місця. Враховуючи скільки часу житомирянин проводить на тренуваннях та різних шахових змаганнях даний успіх варто визнати закономірним. Нарешті йому вдалось покращити свою психологічну стійкість при поразках після чого успіхи відразу пішли вгору.
            3kcxmZmoutA1 місце серед дівчат посіла Ратнер Крістіна (Житомир), 5.5 очок із 9. Приємно відмітити, що юна житомирянка демонструє фанатизм та відданість шахам. З початку навчального року дівчинка не пропускає жодного шахового заняття, а така працелюбність не може не відобразитись на турнірних результатах. Тому наразі ми вітаємо Крістіну із перемогою в номінації «серед дівчат» та сподіваємось, що в майбутньому вона демонструватиме високі результати і в основних призових місцях.
            Gx7XmiBDMIs1 місце серед учасників до 8 років посів Біленький Максим (Вінниця), 6.5 очок із 9. Зрозуміло, що за умови працелюбності на заняттях, перед нами майбутня шахова зірка Вінниччини, оскільки вже в такому віці шахіст демонструє високі результати. Здобуті перемоги над рядом сильних суперників, серед яких чемпіон Гран-Прі 2013 Яременко Андрій. Варто звертати увагу на такі результати юних шахістів. Як показав досвід такі учасники пізніше стають навіть чемпіонами України (приклад Олександр Довгалюк). Наші вітання шаховій школі Вінниці.
            6gTBW2wg-3IСеред чуднівчан кращий результат продемонстрував Іващенко Ярослав. Набравши 6 очок із 9 шахіст посів 6 місце. Результат є вагомим, оскільки в турнірі приймали участь аж 44 учасники. Будемо сподіватись, що в наступному фестивалі, що пройде в квітні 2016 року чуднівчанам буде по силам завоювати медаль даного турніру.

 

1EnnIQFj7RkДитячий турнір А (до 15 років)
            В турнірі прийняли участь 29 учасників, з яких у половини є 1 спортивний розряд з шахів. Спрогнозувати переможця турніру було непросто. Турнір проводився у 9 турів з контролем часу 30 хвилин кожному шахісту до кінця партії.
            40CW5gWTB8wЦікавий факт: чуднівчанина Снігура Олега на протязі шахової кар’єри постійно переслідує «5 місце». Це було помічено вже неодноразово. Так сталось і цього разу. Здавалось, він зможе провести впевнено партію заключного туру і потрапити в основні призи. Проте програш дав йому лише традиційне для нього «5 місце»
            qE1WyNNG1EEПереможцем змагань, продемонструвавши високий і стабільний рівень гри став Осадчук Дмитро (Малин), 8 очок із 9. Шахіст з Малина останнім часом серйозно підвищив свою майстерність. Літом він виграв дитячий турнір класичних шахів у м.Мукачево чим засвідчив, що в шахах області переходить із «дитячого рівня» до «вищої ліги». 7 перемог та 2 нічиї і як наслідок впевнена перемога у старшому дитячому турнірі. Наші вітання представнику малинської школи шахів!
            -E5DKBEUMhAСрібна медаль у Понамаренка Олександра (Біла Церква), 7 очок із 9. Рейтинг-фаворит турніру несподівано розпочав турнір із поразки. Проте надалі слідували перемоги, за винятком ще однієї поразки від переможця змагань. Все вирішував заключний тур, в котрому Олександр грав із чуднівчанином Снігуром Олегом. Здобувши перемогу «по замовленню» білоцерківець посів другу сходинку.
UqohjuUTAMsБронзова медаль турніру нарешті підкорилась представнику міста-господаря Вікарчуку Андрію, 6.5 очок із 9. Андрій програв лише 1 партію, причому в явно виграній позиції. За винятком цього казусу іншу турнірну дистанцію проводив впевнено, чередуючи перемоги із нічиїми. Цього вистачило для бронзової медалі, з чим ми чуднівчанина і вітаємо.
            ZWc3wYyeecIКращий результат серед дівчат показала Кельбас Анастасія (Глухів, Сумська обл.), 6.5 очок із 9. Результат дівчини надзвичайно високий – Настя посіла 4 загальнотурнірне місце. Після невпевненого старту (2 очки із 4) дівчина видала високий фінішний спурт 4.5 очки із 5. Щирі вітання єдиній представниці Сумської області, що потрапила до призових місць.
            uw9UlLtpyKoКращий результат серед учасників до 12 років показав Бурилко Дмитро (Коростишів), 6 очок із 9. Після провального старту Діма взяв себе в руки і почав набирати очки. Фінішного результату вистачило для того, щоб посісти 6 місце та завоювати приз у номінації.

 

tJ3iuqKyKuIOPENтурнір (всі бажаючі)
            За складом учасників даний турнір був надзвичайно сильним у рамках турнірів Житомирської області. Зареєструвалось на участь 48 шахістів, серед яких 6 майстрів спорту та 17 кандидатів у майстри. Турнір проводився у 9 турів з контролем часу 25 хв + 10 сек/хід кожному шахісту до кінця партії, з обрахунком міжнародного рейтингу.

 

            GQ63BcskfyIЧемпіоном турніру став рейтинг-фаворит, заслужений тренер України Микола Боднар (Вінниця), 7.5 очок із 9. Микола Миколайович показав зразок успішного проведення турнірів з сильним складом учасників. З прямими конкурентами, майстрами спорту у нього нічиї, а з шахістами, що уступають в класі, здобувались перемоги. І такого прагматизму цілком вистачає для успішного спортивного результату. Приємно відмітити, що тренер чемпіона Європи Матвіїшена Віктора розпочав знайомство з шаховим життям Житомирщини саме з Чуднова.
            o9_ly9ep_iQНа другій сходинці чемпіон Житомирської області Випханюк Ігор (Житомир), 7 очок із 9. Ігор демонстрував не менше прагматизму ніж переможець турніру. Головний лозунг шахістів, що посіли 1-2 місця: «Не можна програвати. Нічия також нормальний результат». 4 нічиї і 5 перемог принесли житомирянину срібну медаль. Вітаємо шахіста №1 нашої області з черговим високим спортивним досягненням.
            gIzxoe2OQ_EА ось результат Кохна Олександра (Рівне), 6.5 очок із 9 варто визнати сенсаційним. Після 4 турів представник Рівненської області мав лише 2 очки. По справжньому увійти в азарт турнірної боротьби йому вдалось ближче до кінця турніру. В заключних двох турах Олександр набрав 1.5 очки із 2 проти майстрів спорту. Мало хто зміг би перед турніром спрогнозувати, що в такому складі учасників Олександр потрапить до трійки кращих. Наші вітання одному з найсильніших шахістів сусідньої області.
            GmEOwJDLWB0На четвертій сходинці майстер спорту із Білої Церкви Кириченко Віталій. Віталій явно розраховував виграти даний турнір. Перед заключним туром у нього було стільки ж очок як і у Боднара Миколи. Проте програш Кохну Олександру дав шахісту лише 4 місце.
            dWVMTeZq4toВарто відмітити Медведика Василя (м.Броди, Львівська обл.), котрий посів 5 місце в сильному за складом учасників турнірі. Василь має в своєму активі нічиї з майстрами спорту Думанським Ярославом та Випханюком Ігорем, сильним кмс з Вінниці, Биковським Олегом та перемогу по замовленню в останньому турі над своїм принциповим суперником Іванішеним Юрієм. 6.5 очок із 9 – серйозний турнірний доробок для 14-річного шахіста.

 

CUTnDLI3kwc
1 місце серед учасників до 18 років посів чемпіон України до 12 років Волотовський Кирило (Коростишів), 6 очок із 9. Кирил посів в турнірі 6 місце. Приємно, що школярі показують високі результати в дорослих турнірах такого рангу.

 

WZzCpaqxvSU
1 місце серед жінок у Косич Лесі (Вінниця), 4 очки із 9.

 

 

 

 

 

 

            7jGGvs0QjaY
1 місце серед ветеранів традиційно за Ревуцьким Володимиром (Житомир), 6 очок із 9. Коли серед учасників є Володимир Петрович то навіть важко уявити, що ветеранський приз може дістатись комусь іншому. Він же літом став чемпіоном України серед ветеранів.
913LnHA9Wtw
Серед шахістів з рейтингом нижче 2100 кращий результат показав Барановський Сергій (Малин), 5.5 очок із 9. У Сергія в активі перемоги над майстрами спорту Думанським Я., Ревуцьким В. та нічия з майстром спорту Кириченком В. Наші вітання з такими успіхами Сергію.

 

 

 

           zxP6cErYCR0 Серед чуднівчан кращий результат показала Ярощук Дарина, хоча вона була і єдиною представницею міста-господаря в даному турнірі.
            На урочистій церемонії нагородження призери були нагороджені кубками, грамотами, медалями та грошовими призами від спонсорів фестивалю.
            gVU-H0Ug8dwОсь таким видався 5-й ювілейний фестиваль шахів «Чуднівська вежа – 2015» зі всіма його закономірностями та сенсаціями, плюсами та мінусами. В будь-якому випадку організатори зі свого боку старались все провести якомога краще в міру сил та можливостей.
            Дякуємо всім шахістам, що приїзжають на шахові турніри на чуднівську землю і зокрема на «Чуднівську вежу» – своєрідний «поліський Вейк-ан-Зеє». Наступна «Чуднівська вежа» пройде в квітні 2016 року. Детальніше слідкуйте за новинами нашого сайту.
Таблиці фестивалю Tablitsya_Chudnivska_vezha_2015
            Відеоролик змагань з ведучою Кулагою Дариною: тут
З повагою, організатори.
          Повна  фотогалерея фестивалю: тут

5bhnJX-tpRc 6gjCiirToo4 BV_kvMwLntU fmE2nRfJdKQ FW2lJKf7D-U GupJxus_SZc JV8HCqXdSOc le2La3Bco9w mc-woXGQF_U QPcO8xH_2JQ t_6k74eMNkc vOgSUNHYxBE

q1VODY0LOS4Ch4JNXOhvPA

Advertisements

15 thoughts on ““Чуднівська Вежа – 2015. Офіційний звіт”

 1. Ярославу треба було грати в сильнішому турнірі, він це і сам це казав. На мою думку, шанси на перемогу в нього були і в старшому турнірі.

  Подобається

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s