Стаття: “Золоте правило”

Наполеон Хілл «16 законів успіху»
Золоте правило: «Стався до інших так, як хочеш щоб ставились до тебе»
       d0b1d0b5d0b7-d0b8d0bcd0b5d0bdd0b8-1 Більше чотирьох тисяч років люди проповідували Золоте правило, як зручне правило поведінки в людському суспільстві, проте на жаль, світ прийняв лише форму, а не дух цього універсального припису. Люди приймали філософію Золотого правила лише як правило етики, але не зуміли усвідомити закономірність, яка лежить в його основі.
         Я десятки разів чув розмови про Золоте правило, але не пригадаю, щоб хтось роз’яснив цю закономірність і сам лише останніми роками зрозумів її. Правило це означає, що людина повинна відноситися до іншої людини так, як бажає, щоб та відносилась до неї, опинись вона на її місці. Але чому? У чому полягає причина необхідності такого доброго відношення до інших?
         Існує непідвладний часу закон, згідно з яким ми пожинаємо те, що посіяли. Коли ви обираєте правила своєї поведінки у відносинах з іншими людьми, то поступите мудро і справедливо, якщо знатимете, що, вибираючи, ви приводите в дію силу, яка заподіє радість або горе іншим, але в результаті повернеться до вас, щоб допомогти або перешкодити, залежно від характеру сили, вибраної вами.
         Ви вільні і маєте повну можливість поступати несправедливо відносно інших, але якщо ви з’ясували закономірність, яка лежить в основі Золотого правила, то повинні знати, що ваша несправедливість по відношенню до інших обов’язково обернеться несправедливістю по відношенню до вас.
         Цю закономірність не можна ні збити зі шляху, не поміняти, але можна пристосуватися до її характеру і тим самим скористатися нею як непереборною силою, яка понесе вас до висот досягнень, на яких ви не побуваєте без її допомоги.
         Дія цього закону не зупиниться на тому, щоб просто обернути проти вас вашу ж несправедливість і погане відношення до інших людей. Вона розповсюджується далі – набагато далі – і повертається до вас наслідками кожної думки, якій ви дали хід.
     92140732_large_4242220_71866568_d87e70184a60    Тому бажано не тільки «відноситись до людини так, як вам би хотілося, щоб вона до вас відносилась», а щоб максимально скористатися плодами дії цього великого загального закону, ви повинні і «думати про людину так, як бажаєте, щоб вона думала про вас».
         Закон, який лежить в основі Золотого правила, починає діяти на вас, на щастя або на ваше горе, з того самого моменту, як тільки ви про щось подумали. Із-за того що люди загалом не розуміють цього закону, відбуваються майже вселенські трагедії. Не дивлячись на всю свою простоту, він містить майже все цінне, що людині необхідно для щастя, оскільки, застосовуючи в житті знання цього закону, людина практично стає господарем власної долі.
         Зрозумійте цей закон, і ви зрозумієте все, що розкриває перед вами Біблія, бо в ній представлений ланцюг доказів того факту, що людина сама творить свою долю за допомогою своїх власних думок і вчинків.
         Пасивне відношення до Золотого правила нічого не дає, оскільки мало просто вірити цій системі поглядів і не користуватися нею у відносинах з іншими людьми.
         «Кожне спотворення істини – це не тільки щось схоже на самогубство для брехуна, але і удар в саме серце для всього людського суспільства. Навіть з самої прибуткової брехні розвиток подій зрештою стягне непосильний податок, тоді як відвертість – найкраща тактика, бо все розставить по своїх місцях у відносинах між партнерами і перетворить їх ділові відносини на дружні. Вір людям, і вони тебе не обдурять; віднесись до них добре, і вони будуть добрими, навіть якщо їх добре відношення саме до тебе стане для них всього лише виключенням з правил».
         Якщо ви бажаєте знати, що відбувається з людиною, яка повністю ігнорує закон, лежачий в основі Золотого правила, то виберіть зі своїх знайомих того, хто, на вашу думку, вважає єдиною своєю метою в житті погоню за багатством і не зупиниться ні перед чим заради досягнення цієї мети. Придивіться до нього уважно, і побачите, що в ньому немає душевної теплоти, що вся його доброта виявляється лише на словах, що в погляді його немає приязні. Він став рабом свого прагнення до багатства, він дуже зайнятий, щоб радіти життю, і дуже егоїстичний, щоб бажати радості іншим. Він ходить, говорить і дихає, але робить це все машинально. Але все таки знайдеться немало людей, які заздрять йому, та хотіли б опинитися на його місці, безглуздо вірячи в його успіх.
     1329750307_in_-jan_foto    Неможливий успіх без щастя, а жодній людині не дано бути щасливою наодинці, не розділивши щастя з іншими. Але подібна самовіддача повинна бути добровільною і не мати ніякої іншої мети, окрім як осяяти сонячним світлом серця тих, хто згинається під тяжкістю життєвих турбот.
         Філософія Золотого правила, якщо вона вірно розуміється і використовується, робить неможливою нечесність людей по відношенню один до одного. Крім того, вона робить неможливими у відносинах між ними і інші руйнівні якості, такі як егоїзм, жадність, заздрість, фанатизм, ненависть і злість.
         Якщо ви застосовуєте в житті Золоте правило, то стаєте одночасно суддею і підсудним, захисником і обвинувачем. Чесність пускає коріння прямо в серці, і ви стаєте чесними не тільки перед самим собою, але ця якість так само розповсюджується на відносини з іншими людьми.
         Ті, хто зрозумів філософію Золотого правила і застосовує її в житті, гранично чесні. І не з жадання справедливого відношення до самого себе. Вони розуміють вічний закон, на якому грунтується Золоте правило, завдяки дії якого кожна думка, витікаюча від них, і кожен вчинок, ними вчинений, будуть продубльовані якою-небудь обставиною, з якою вони пізніше зіткнуться.
         Ми підійшли до самої суті того, в чому полягає необхідність відноситися до людей так, як би ви хотіли, щоб вони відносилися до вас.
         Іншими словами, кожен ваш вчинок і кожна думка щось міняє у вашому характері в повній відповідності з характером вчинку і думки. А ваш характер є тим центром, який, немов магнітом, притягає до вас людей і умови, які знаходяться в гармонії з ним. Не можна здійснювати який-небудь вчинок, що зачіпає іншу людину, не подумавши заздалегідь, яким чином характер вашого вчинку відіб’ється потім на вашому мисленні, тому що не можна породити жодної думки без того, щоб сенс і характер цієї думки в результаті не засіли у вашій підсвідомості, ставши невід’ємною частиною вашого характеру.
         Якщо ви засвоїте цей простий принцип, то зрозумієте, чому недопустимі ненависть і заздрість. Ви зрозумієте також, чому не можна відповідати ударом на удар. Стане ясним для вас і сенс настійної поради «відповідати добром на зло».
       su9zDHyDCzQ  Вам стане ясним сенс ще одного закону, який об’єднує все людство узами спорідненості і робить для вас неможливим заподіяти зло іншому думкою або вчинком, не наносячи при цьому збитку самому собі, а також міняє на краще ваш характер в результаті добрих думок і вчинків.
         Якщо ви зрозумієте цю закономірність, то у вас не залишиться ані найменшого сумніву в тому, що кожною поганою думкою або вчинком ви лише караєте самого себе.
         Господь говорить, щоб ми прощали наших ворогів. Ця настанова спирається на закон, що лежить в основі Золотого правила.
         Правило «око за око, зуб за зуб» є наслідком тієї ж закономірності, на основі якої діє і Золоте правило. Це закон відплати, з яким більшість з нас знайомі. Якщо я говорю про вас погано, навіть якщо мої слова – правда, ви не зможете добре думати про мене. Крім того, найімовірніше, що ви відповісте мені тим же. Але якщо я говорю тільки про ваші достоїнства, а не недоліки, якщо думаю про вас тільки добре, то найімовірніше, що ви відповісте мені тим же.
         Може трапитись і так, що ви діятимете протягом тривалого періоду часу, дотримуючись Золотого правила, взагалі без якої-небудь позитивної реакції у відповідь, але в цей час ви вже додасте міцності своєму характеру.

         Пам’ятайте: хоч ваша репутація знаходиться в руках інших людей, характер свій ви виховуєте самі!

Advertisements

Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s